Flowin fit&dance

Flowin2

Flowin2Čo je Flowin?

Flowin je moderný švédsky koncept cvičenia a posilňovania, ktorý sa vyvíja od roku 2003. Dokáže nahradiť tradičný tréning v posilňovni so závažím. Aerobik vo fitness centrách sa dá naplno cvičiť bez doskokov a zaťaženia kĺbov. Tréning je natoľko intenzívny, že vnútorné tuky idú dole aj bez toho, aby človek musel behať alebo skákať. Cielene sa využíva aj v rehabilitácii, športových tréningoch či najrôznejších pohybových aktivitách. Okamžite po uvedení na trh v roku 2007 vo Švédsku si táto fascinujúca pomôcka získala laikov i odborníkov a odvtedy sa tento systém rozširuje po celom svete.

Ako funguje?

Flowin využíva tzv. frikciu – pohyb medzi dvomi povrchmi – hladkou platňou a mäkkou podložkou. Pri vykonávaní či brzdení pohybu vzniká mimoriadne intenzívna svalová práca, celkom odlišná od bežného nekontrolovaného kĺzania či šmýkania. Využíva sa iba vlastná energia a váha segmentov tela.Flowin1
Flowin aktivuje v každom cviku niekoľko svalových skupín. Výsledkom je lepšia stabilita, pevnosť, pružnosť a rýchlosť. Cvičí sa v stoji, v kľaku, v polohách na chrbte, na bruchu alebo na boku.
Je mimoriadne výhodný pre kontrolované rehabilitačné cvičenia. V oblasti pohybových a športových aktivít detí a mládeže tvorí samostatnú sféru. Cvičenia zlepšia držanie tela a preventívne pôsobia proti poraneniam kĺbov a svalov.

Je to perfektné cvičenie s okamžitým účinkom a splní očakávania i tých najnáročnejších.

Pre koho je flowin určený?

Flowin je určený pre ľudí s problémami chrbtice, kĺbov, ktorí nemôžu iné dynamické cvičenie ako napríklad aerobic a pod.